Tutuklum Sohbet yetiskin
SPONSOR yetiskin


Zeki Ayağ Kimdir


Zeki Ayağ Kimdir

Zeki Ayağ Kimdir

Zeki Ayağ Biyografisi

Akademik deneyiminin yanında kendisi ulusal ve uluslararası arenada bir çok firmada çalışmıştır.Kanada’nın önemli firmalardan olan MAGNA INTERNATIONAL, INC.’ da Tasarım Mühendisi, MOLD-MASTERS LTD.’de Mühendislik Tasarımcısı olarak çalışmıştır.

Ülkemizde yine önde gelen kuruluşlardan olan MAKİNA TAKIM ENDÜSTRİSİ A.Ş.’ de Konstrüksiyon Departman Şefi ve PİMAŞ İNŞAAT MALZEMELERI A.Ş.‘de Kalite Güvence Mühendisi olarak görev yapmıştır.

Kendisi aynı zamanda mezuniyetinden hemen sonra İ.T.Ü’de 4 yıl için Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tam zamanlı Araştırma ve Öğretim Asistanı olarak çalışmıştır. Şu ana kadar ingilizce olarak öğrettiği derslerin bazıları ise şöyledir: Yöneylem Araştırması I ve II, Sistemler benzetimi, Çok ölçütlü karar verme (MCDM), Tesis tasarımı ve fabrika yerleşimi, Bütünleşik kurum sistemleri, Bilgisayar bütünleşik imalat (CIM).

Araştırma alanları ise, Çok ölçütlü karar verme (MCDM), Analitik Hiyerarşi/Şebeke Süreci (AHP/ANP), Bulanık kümeler, İmalat sistemleri benzetimi, Yeni ürün geliştirme (NPD), Tehlikeli madde transferi gibi konuları kapsamaktadır.

17 Eylül 1967 tarihinde İstanbul’da doğan Zeki AYAĞ halen Kadir Has Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Daha önce aynı bölümde 2005-2008 yılları arasında Yard.Doç.Dr. olarak Bölüm Başkan Yardımcısı ve Bölüm Başkanı olarak çalışmıştır

.Kendisi lisans eğitimini İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını da aynı üniversitede Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ’ ne katılmadan önce yaklaşık 2 yıl İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ’ nde Endüstri Mühendisliği Bölümünde Yard.Doç.Dr. olarak çalışmıştır.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: admin
Etiketler
:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR yetiskin