Sol Elde Titreme

Psikolojik rahatsızlıklar: İnsanlarda daha önceden de belirttiğimiz gibi aşırı heyecan durumunda sol elde titreme meydana gelebilir. Bunun yanı sıra aşırı öfkelenen insanlarda da sol el ya da sağ el titremesi meydana gelebilir. Özellikle sol elin kalbe biraz daha yakın olması bu gibi durumların ilk olarak sol elde meydana gelmesine neden olur.

Aşırı kafein: Günlük olarak belli bir miktar kafeinden daha fazla kafeinin vücuda alınması durumunda sol el titremesi meydana gelebilmektedir. Bu nedenle insan vücudunun günlük kafein oranını geçmemesi gerekmektedir.

Alkol ve diğer madde bağımlılıkları: Sürekli olarak alkol, sigara ve uyuşturucu madde kullanan insanlarda bu maddelerin kanda azalması durumunda sol el ve diğer bölgesel yerlerin titremesi meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda madde bağımlılarının tedavi görmesi sorunu çözecektir.

Genetik faktörler: Bazı insanlarda aile içerisinde bulunan el titremesi problemi, aile içerisinde hatalı bir gen sorununun olmasıdır. Bu genler anne ya da babadan çocuklara da geçerek sol el titremesi sorununa neden olabilir.

 Sol Elde Titreme

Sol Elde Titreme

Özellikle ileri yaşlardaki insanlarda karşılaşılan bu rahatsızlık, birçok zaman gençlerde de ortaya çıkabilmektedir. Sol el titremesi, aslında insanlarda bölgesel olarak kasların istem dışı çalışmasından kaynaklanmaktadır

. Elbette ki bu kasların istem dışı çalışmasına neden olan birçokta durum bulunmaktadır. Sol el titremesi, insanlarda ritmik olarak elin hareket etmesi şeklinde meydana gelmektedir. Bu durum birçok kişide ve özellikle gençlerde sosyal yaşamın ciddi bir şekilde olumsuzluklara uğramasına neden olmaktadır.

Bu nedenle sol el titremesi olan insanlar çok büyük problemler yaşarlar. Sosyal yaşamın yanı sıra bu durum kişinin gündelik işlerini yapmasında da büyük bir sorun olmaktadır.

Özellikle çalışma hayatında olumsuzluklara neden olan bu durum bir ailenin maddi olarak bile etkilenmesine neden olabilir. Bu el titremesi, kişide dışarıdan da fark edileceği için birçok kişi hastaya bu durumun nedenini soracaktır.

Aslında bu durum ise kişide psikolojik olarak da olumsuzlukların meydana gelmesine neden olacaktır. Sol el titremesi olan insanlarda bu problem, kişinin heyecanlanması, korkması ve aşırı gülmesi durumunda daha da artabilmektedir.

Bu nedenle sınavlarda sol el kullanan insanlar için çok büyük bir problem olarak görülebilir. Sol el titremesi, birçok farklı nedenden kaynaklanarak ortaya çıkabilmektedir.

Özellikle aşırı kafein insanlarda bölgesel ya da tamamen titremeye neden olabilir.

Bu durum gençlerde çok sık karşılaşılır. Günlük olarak belli bir seviyede tüketilmesi gereken besinlerin fazlası tüketildiğinde insanlarda bu gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
49 okuma
16 Ocak, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?