Tutuklum Sohbet yetiskin
SPONSOR yetiskin


Sivilceleri Ne Geçirir


Sivilcelere çay ağacı yağı kürü de iyi gelmektedir. Çay ağacı yağındaki mikrop öldürücü bitkisel asitler sivilcelerin daha erken olgunlaşmasına ve iyileşmesine katkı sağlamaktadır.

Sivilcelere diş macunu tedavisi de sivilcelere faydaları olabilen bir diğer doğal ev yapımı yöntemdir. Burada sivilcenin içerisinde jel, vb yabancı maddelerin olmamasına özen göstermek gerekiyor ve elbette diş macununu az bir miktar denemek gerekiyor.

Sivilcelere limon suyu kürü de iyi gelmektedir. Özellikle yüzdeki, alındaki ve çenedeki sivilcelere uygulanan limon ve yoğurt maskeleri ciltteki yağı almakla kalmaz, sivilceleri de kurutucu bir etki oluşturur.

Sivilcelere süzme çiçek balı ile tarçın tozu karışımı macun kıvamına getirilip maske olarak kullanıldığı takdirde sivilceleri iyileştirebilmektedir. Bir gece öncesinden yapılan bu doğal sivilce maskesi, sabaha kadar yüzde durmalı ve sabah ılık su ile durulanarak temizlenmelidir.

Sivilceleri geçirmek için yukarıda uygulanmasını tavsiye ettiğimiz yöntemlerin hiç birisi elbette bir gecede sivilcelerden kurtulmak için yeterli gelmeyebilir. Ancak gün aşırı uygulamalar ile birkaç günde sivilceleri önemli ölçüde geçirecek ve de cildi beslediği için yeni sivilce, akne oluşumunun büyük ölçüde önüne geçeceksiniz.

Sivilceler gerçekten sinir bozucudur. Hele bir de sivilceler gereğinden daha uzun bir süre yüzünüzde kalmaya devam ederse bu durumsa sivilceleri patlatmak gibi içgüdüsel ve istenmeyen sonuçlar doğuran bir eylemin kurbanı olabiliriz. Peki sivilceleri hızlı iyileştirmek ve geçirmek için evde yapılabilecek basit bir takım yöntemler yok mudur? Elbette sivilcelere doğal çözüm sağlayan ve hızla geçiren bir takım evde uygulanabilecek yöntemler var.
Kategori
: Saglik
Yazar
: admin
Etiketler
:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR yetiskin