Özlem Çerçioğlu Kimdir

Özlem Çerçioğlu Kimdir

Özlem Çerçioğlu Hayatı

3 Kasım 2002 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili olarak parlamentoya seçilen Özlem Çerçioğlu, 22 Temmuz 2007’de yeniden milletvekili seçildi.TBMM’de de başarılı çalışmalara imza atan Özlem Çerçioğlu, Aydın’a daha iyi hizmet vermek amacıyla 29 Mart Yerel seçimlerinde partisinin ve Aydın’ın ilk bayan belediye başkanı seçildi.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde yeniden Cumhuriyet Halk Partisi‘nden Aydın Belediye Başkanı seçildi.

11 Ağustos 1968’de Aydın / Nazilli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Nazilli’de tamamladı. 1988’de Selçuk Üniversitesi’nden mezun oldu.

Üniversite öğreniminden sonra yurt dışında başarılı çalışmalara imza atarak adından söz ettirdi. Newyork’ta Müşteri İlişkileri Müdürü olarak görev yaptı.

Özellikle kurduğu sosyal ilişkilerdeki başarısıyla Türk cemiyetlerinde görev almış, sanayici olarak da faaliyetlerde bulunmuştur.Eğitime destek çalışmaları, uyuşturucuyla mücadele, sokak çocuklarını kazanma, Atatürkçü düşüncelere sahip çıkma, nüfus planlaması gibi toplumsal içerikli projelerde görev aldı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
19 okuma
7 Mart, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?