Nil Demirkazık Kimdir

Nil Demirkazık Kimdir

Nil Demirkazık Kimdir

Nil Demirkazık HAYATI

Fransa’da okurken Türk Öğrencileri Derneğinin kurucusu olarak aktif görevlerde bulunan Demirkazık, Fransa’daki Türk işçilerinin gönüllü tercümanlığı görevlerinde çalıştı. Ayrıca Türkiye’de ve Fransa’da lisanslı basketbol oyuncusu olarak basketbol oynadı.

İngilizce, Fransızca ve İtalyancayı çok iyi derecede bilmektedir.Demirkazık halen, Dünya ve Ülkemiz Çocuklarına Sağlık, Eğitim ve Yardım Derneği (ÇOCUK-DER) Genel Başkanlığını yürütmektedir.

Siyaset yaşamına 2001 yılında AK Partiyle başlayan Demirkazık, 3 Kasım 2002 seçimlerinde bu partiden İstanbul 2. Bölge milletvekili aday adayı oldu.

AK parti Genel Başkanı ile partinin seçim gezilerine katılarak 81 ili gezdi. Irak-ABD savaşı öncesi Irak Devleti tarafından Barış Elçisi olarak Bağdat’a davet edildi ve bu ülkede savaş başlayıncaya kadar kalarak Türkiye’nin savaş değil barış istediğini bir çok faaliyetler düzenleyerek anlatmaya çalıştı.

1956 yılında Ankara’da doğan Nil Demirkazık, orta ve lise eğitimimi TED Ankara Kolejinde tamamladı. İsviçre’nin Fribourg şehrinde bulunan Fribourg Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Grameri okuyup sertifika aldı.

Daha sonra üniversite öğrenimi için Fransa’ya geçen Demirkazık, Paris Sorbonne Üniversitesi’nde İletişim Bölümü’nü bitirip diploma aldı.

Türkiye’ye döndükten sonra Hacettepe Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü de bitirip ikinci üniversite diplomasını aldı. Master’ını Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlayıp Bilim Uzmanı unvanına sahip olan Demirkazık, daha sonra İtalya Devlet bursunu kazanıp İtalya Siena Üniversitesi’nde İtalyanca eğitimi aldı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
36 okuma
15 Ocak, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?