Nazım Ekren Kimdir

Nazım Ekren Kimdir

Nazım Ekren Kimdir

Nazım Ekren HAYATI

1995 yılında da “Bankacılık” alanındaki çalışmasıyla Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü bankacılık anabilim dalında Profesör kadrosuna atandı.

2011 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi, Ticari Bilimler Fakültesi, Bankacılık ve Finans Bölümünde profesör kadrosuna atandı.

1987-1997 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’de anabilim dalı başkanlığı, müdür yardımcılığı ve Müdürlük yaptı.

Marmara Üniversitesi senatosunda, araştırma fonunda, akademik birimlerde, araştırma ve uygulama merkezlerinde idari görevler üstlendi. Marmara Üniversitesinde, kamu ve vakıf üniversitelerinde öğretim üyesi olarak dersler verdi, lisansüstü tezler yönetti, jüri üyeliği yaptı.

1989-90 yıllarında The British Council bursu ile Manchester Business School, International Center for Banking and Financial Services’de research fellow olarak, “The Integration of Turkish Banking with International Banking” konulu projeyi tamamladı.

04.12.1956 İstanbul doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.1979 yılında Bursa İTİA İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Aynı bölümde asistan olarak göreve başladı.

Uluslararası Bankacılık ve Türkiye Örneği” konulu Doktora tezini 1985 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.

1989 yılında iktisat teorisi dalında YÖK tarafından doçentliğe yükseltildi. Aynı yıl Marmara Üniversitesi İİBF’nde Doçent kadrosuna atandı.

1994 yılında “Spor Ekonomisi” konulu çalışmasıyla Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Spor Yönetim Bilimleri Anabilim dalında profesör kadrosuna atandı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
41 okuma
15 Ocak, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?