Tutuklum Sohbet yetiskin
SPONSOR yetiskin


Mustafa Kibar Kimdir


Mustafa Kibar Kimdir

Mustafa Kibar Kimdir

Mustafa Kibar Hayatı

1989 yılı sonunda Genel Cerrahi Asistanlığı’ndan ayrılarak Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1993 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayan Kibar, 1994 yılında yardımcı doçent, 1997 yılında doçent ve 2003 yılında profesör oldu.

Yaklaşık 10 yıl Anabilim Dalı Başkanlığı yapan Kibar’ın 32’si uluslararası (SCI / SCI-expanded) olmak üzere 75’in üzerinde bilimsel makalesi bulunmaktadır.

Çeşitli kurs, panel ve kongrenin düzenlenmesine katkıda bulunmuştur. Ayrıca, çeşitli saygın dergilerde yürütücü editörlük ve danışmanlık görevlerinde bulunmaktadır.

1998 yılında 3 ay süreyle Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Enstitüsü’nde görevlendirilmiştir.

Adana Tabip Odası, Türkiye Nükleer Tıp Derneği, Türkiye Moleküler Görüntüleme ve Tedavi Derneği ile European Association of Nuclear Medicine üyesidir.

25 Mayıs 1964 tarihinde İskenderun’da doğan Mustafa Kibar, Lise öğrenimini 1981 yılında Dörtyol Lisesinde tamamladı.

Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yükseköğrenime başladı. 1987 yılında Fakülteden mezun olan Kibar, SSK Diyarbakır Bölge Hastanesi’nde Zorunlu Hizmetinin bir kısmını yaptıktan sonra girdiği TUS sınavı sonucunda Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: admin
Etiketler
:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR yetiskin