Tutuklum Sohbet yetiskin
SPONSOR yetiskin


Mireille Mathieu Kimdir


Mireille Mathieu Kimdir

Mireille Mathieu Kimdir

Mireille Mathieu Hayatı

15 Mart cumartesi günü, Amerika’daki popüler bir televizyon programı olan Ed Sullivan Show’da 50 milyon dinleyiciye ulaşma imkanı bulmuştu.

Daima aşk temasında şarkılar söyledi. Mireille Mathieu neredeyse her ülkede, her gruptan dinleyiciye seslendi, dünyanın en büyük ismi olarak insanlar tarafından sevildi. Devlet başkanlarınca davet edildi ve dünyanın dört tarafına seyahat etti.

Babası Roger, 1985 te ve menajeri Johnny Stark 1988 de vefat etti. Mireille; yanından hiç ayrılmayan kız kardeşi Monique, asistanı Yvonne ile 31 yılı aşkın süredir şarkı söylemeyi sürdürüyor.

Fransız Sanatçı, La Maison’da Ayten Alpman ile yanyana gelip Bir Başkadır Benim Memleketim şarkısını söyledi. Eiffel Kulesi’nin 100. yıl dönümünde, Fransa’nın ulusal marşı olan La Marseillaise’i söyledi.

1946 yılında, köklü bir dini merkez olan Avignon şehrinde doğdu. 13 erkek ve kız kardeşiyle suyu, banyosu olmayan bir kulübede büyüdü.

Mireille 15 yaşına geldiğinde beş odalı, hoş bir yeni devlet lojmanına taşınıldı. Burası hayatının en güzel günleri olarak hatırasındadır.

İlk banyoyu da orada yaptığını belirtmiştir. Babası Roger, mezartaşı oymacısıydı; hayali bir şarkıcı olmaktı. Mireille babasının hayalini gerçek kıldı.

Mireille’nin hayali, Edith Piaf gibi olmaktı, onu örnek almıştı. Günde sadece dört saat uyuyarak yoğun çabalar sonucu çok sayıda plak yapıldı.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: admin
Etiketler
:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR yetiskin