Mide Bulantısı ve Titreme Neden Olur

Mide Bulantısı ve Titreme Neden Olur

mide bulantısı ve titremenin asıl sebebini bulmalısınız. Anlık bir durum ise hava değişiminde uzak bir ortamda bir kaç saat uyumanız faydalı olacaktır.

Sinirsel bir durum ise, bir bardak su için ve biraz sakinleşin. Derin derin nefes alarak sakinleşin.

Sık sık böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız bir hekime giderek gerekli önlemleri alın. Unutmayın ki hastalık ilerledikçe iyileşmek de daha uzun bir süreç gerektirmektedir.

Kişilerde bazı dönemlerde mide bulantısı ve bunun yanı sıra titreme görülebilir.

Bunun tekrarlanma aralığından tutun da kişilerde hastalığının şiddetine göre pek çok sebebi bulunmaktadır.

Eğer enfeksiyon kaptıysanız enfeksiyonlar sindirim sisteminize zarar verir ve mide bulantısına neden olur. Aynı zamanda mide bulantısı halsizlik ve titreme olmasına da neden olur.

Doktorunuzun önereceği antibiyotik ve dinlenme sayesinde kısa sürede iyileşebilirsiniz.

Bazen yediklerimizde midemize zarar verir ve mide bulantısına yol açar. Mide bulantısının şiddeti arttıkça da titremeye yol açmaktadır.

Grip, nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarında mide bulantısı titreme ve terleme gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar. İyi beslenip, istirahat ederek ılık bir duşla kendinizi rahatlatabilirsiniz.
Anksiyete bozuklukları da kişilerde titremeye yol açmaktadır.

Aşırı endişe, kaygı, üzüntü ve stres yaşayan kişilerde çok sık rastlanır. Kişi sürekli etraftan zar işiteceğini, rezil olacağını ve küçük düşürüleceğini zanneder ve çekimser, korkak davranır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
44 okuma
16 Ocak, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?