Tutuklum Sohbet yetiskin
SPONSOR yetiskin


Kemal Öztürk Kimdir


Kemal Öztürk Kimdir

Kemal Öztürk Kimdir

Kemal Öztürk Biyografisi

İTO’nun düzenlediği Türk Medyasında Habercilik ve Ahlaki Değerler konulu toplantı yapıldı. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Anadolo Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk, Anadolu Ajansı’nın önerdiği gazetecilik ilkelerinin dünyada ve Türkiye’de ilgiyle karşılandığını söyledi.
2003 yılında TBMM Başkanı İletişim Danışmanı oldu. 2005 yılında TBMM Başkanı Başdanışmanlığına getirildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanlığını yaptı. 2011 yılı Şubat ayında bu görevinden ayrıldı. Anadolu Ajansı Genel Müdürü oldu.
Siyasal iletişim, yakın tarih, şehir iletişimi, politik tarih ve iletişim alanlarında çok sayıda makale ve kitabı var. Evli ve iki çocuk babası.
1969 yılında Ağrı’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi.
1990 yılında değişik dergilerde yayımlanan makalelerle yazı hayatına başladı. 1995 yılında profesyonel gazeteciliğe başladı. Televizyon haberciliği ve belgesel yönetmenliği yaptı. Yerli ve yabancı televizyon kanallarında çok sayıda belgeseli yayınlandı. Bir süre yurt dışında dil eğitimi aldı, belgesel alanında araştırmalar yaptı.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: admin
Etiketler
:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR yetiskin