Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel isteksizlik tedavisi için ilaçlar

Hastanın detaylı cinsel öyküsünün alınmasının ardından, sorunu ortaya çıkaran faktörler büyük bir titizlikle gözden geçirilir ve hastanın bu konularda farkındalık (içgörü) sahibi olması sağlanır.
Cinsel terapiler sırasında kişinin yanlış ve eksik cinsellik algılarının yeniden yapılandırılmasını sağlayan bilişsel cinsel terapi önemli yer tutmaktadır. Bununla birlikte çiftlerin bu sorunu aşmalarına yönelik verilecek ev ödevleri ve egzersiz çalışmaları, terapinin davranışsal cinsel terapi ayağını oluşturmaktadır.

Görüldüğü gibi cinsel isteksizlik birçok farklı yöntemle ele alınıp detaylı bir şekilde incelenmesi gereken bir sorundur. Bu nedenle de başvurulacak uzmanın deneyimi ve ortaya koyacağı çözüm teknikleri mutlaka araştırılmalıdır.

Özellikle hormonal sorun yaşayan hastalarda tedavilere ek olarak verilen hormon ilaveleri ile sonuçlar daha da yüz güldürücü olmaktadır. Özellikle testosteron eksikliği söz konusu ise düzenli izlemler yapılmak şartıyla testosteron takviyeleri başarılı sonuçlar vermektedir. Tiroid hormonun azaldığı durumlarda da tiroid hormon ekstreleri verilmektedir.

Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisi mümkündür!

Erkeklerdeki cinsel isteksizlik sorunu zamanla bir evlilik problemi haline dönüşebilmektedir. Ayrıca özgüven eksikliklerine, kronik mutsuzluklara ve konsantrasyon azalmalarına yol açabilmektedir. O yüzden tedaviye başlamakta gecikilmemelidir.

Günümüzde modern cinsel terapiler ve gerektiği durumlarda medikal (ilaç) desteği ile erkeklerdeki cinsel isteksizlik tedavisi mümkün hale gelmiştir.

Düzenli bir cinsel terapi sürecinin ardından cinsel isteksizlik sorunu ortadan kalkacak ve kaliteli, mutlu bir cinsel yaşama yeniden geçiş yapılabilecektir.

Tüm diğer cinsel işlev bozuklukları gibi cinsel isteksizlik te tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Ancak diğer cinsel sorunlara oranla çözümü en zor olan problemdir. Cinsel terapistin yaklaşımı ve kurulacak güven duygusu tedavinin sağlıklı gerçekleşmesi için oldukça önemlidir. Ayrıca kişinin sorununu önemsemesi ve üzerine giderek yenme düşüncesi son derece önemlidir.

Cinsel isteksizlik tedavisi nasıldır?
Fiziksel problemlere bağlı cinsel istek azalmasında soruna yol açan etmenler çözüme kavuşturulmalıdır. Onun için öncelikle bir ürolog (bevliye uzmanı) tarafından ürolojik muayene ve bazı testlerin yapılması şarttır. Cinsel soğukluk sorunu organik (fiziksel) kökenli cinsel isteksizlik sorununda ilaç tedavileri ön plandadır. Özellikle hormon takviyeleri ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Psikolojik orijinli cinsel isteksizlik tedavisi için ise bilişsel davranışsal cinsel terapi yöntemleri, gerektiği hallerde dinamik terapiler ve aile terapileri uygulanmaktadır. Bu şekilde güzel sonuçlar elde etmek olasıdır. Tedavi süresi ortalama olarak 10-15 seans arasında sürmektedir. Bu tedavi süreci bir kaç ayı bulabilir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
141 okuma
10 Ağustos, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?