Egzama Bitkisel Tedavi

Egzama Bitkisel Tedavi

Egzama Bitkisel Tedavi

Egzama Bitkisel Tedavi

Gençleri ve yetişkinleri aynı oranda etkileyen yüz bölgesindeki egzama ağrıya neden olabilmektedir. Ayrıca görünümü nedeniyle özellikle gençlerin sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Stres yüz bölgesinde egzama oluşunun ana nedenlerinden biridir. Yüzde egzama tedavisi için kullanabileceğiniz bazı kozmetik kremler olmakla birlikte bitkisel tedavi ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Bir tatlı kaşığı zerdeçal tozu ile bir çay kaşığı neem yaprağını karıştırın ve sorunlu bölgeye uygulayın.
Su ile ezikmiş badem yapraklarını karıştırarak bunu egzama bulunan bölgeye sürün. Zaman içinde pürüzsüz ve yumuşak bir cildiniz olacaktır.
Taze sıkılmış havuç, kavun ve diğer meyve sularının egzamaya iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca nane yaprağı suyu egzama için kullanılan etkili bitkilerdendir.
Tüm bu egzama tedavi yöntemleri cildinizin ihtiyaç duyduğu vitaminlerin artırılması ve hücrelerin yenilerek kuru ciltten kurtulmaya yöneliktir. Gerekli hijyen koşulları sağlandığında, vitaminler düzenli olarak alındığında egzama tedavisi kolay bir rahatsızlıktır.

Tropikal bölgelerde yetişen ve böcek öldürücü madde elde edilen bir ağaç olan Neem’in yağı yüzyıllardır anti bakteriyel özellikleri sayesinde egzama, mantar, akne ve çeşitli deri hastalıkları tedavisinde kullanılmaktadır.

Egzama tedavisinde kullanılan streoid içerikli kremlere alternatif arıyorsanız güvercin ağacı özünü her gün bir pamuk yardımıyla etkilenmiş bölgeye sürebilirsiniz.

Egzamanın Omega3 yağ asidi eksikliğinden kaynaklandığı çeşitli çalışmalar sonucunda belirlenmiştir. Omega3 açısından çok zengin olan keten tohumu, egzama bitkisel tedavi yöntemleri içinde en etkili ürünlerden biridir.

Ellerde Egzama Tedavisi
Ellerde kuruluğa, kızarıklığa ve derinin pul pul dökülmesine yol açan egzama özellikle kadınlarda yaygın olarak görülmektedir. Tamamen tedavisi çok zor olan el egzamaları genellikle gündelik işler sırasında ıslak kalan ellerde oluşmaktadır.

Ellerinizde bulunan egzamayı azaltmak için;

Bulaşık yıkarken mutlaka uzun bir bulaşık fırçası kullanın.
Kauçuk eldiven giymek egzamayı azdırabilir.
Ellerinizin aşırı sıcak ya da soğuk su ile temas etmesinden kaçının.
Öğünlerinizde mutlaka taze ve meyve tüketin.
Ellerinizi sert sabunlarla yıkamayın. Sabun yerine anti bakteriyel sıvı sabunları kullanabilirsiniz.
Ellerinizin gün içinde kuru olmasına özen gösterin.
Yüzde Egzama Tedavisi

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
93 okuma
21 Ağustos, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?