Tutuklum Sohbet yetiskin
SPONSOR yetiskin


Devrim Nas Kimdir


Devrim Nas Biyografisi

Devrim Nas Kimdir

Devrim Nas Kimdir

6 yıl aralıklarla giderek filozof Tadashi Suzuki ile tanışma ve çalışma fırsatı oldu. bu sebepledir ki Japoncayı da öğrenmiştir.
1998 yılında Senaristi Sulhi Dölek, yönetmenleri Uğur Yücel, Orhan Oğuz, Türkan Derya olan “İkinci Bahar” adlı dizide Nurgül Yeşilçay‘ın zengin sevgilisi rolünde (Murat) karakterini canlandırırken; Türkan Şoray, Şener Şen, Tarık Papuççuoğlu, Güven Hokna, Nedim Saban, Özkan Uğur, Nurgül Yeşilçay, Ozan Güven, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Yasemin Çonka, Devin Özgür Çınar, Tan Sağtürk, Meral Okay ile birlikte rol aldı.
2002 yılında Osman Yağmurdereli yapımcılığıyla yapılan “Zeybek Ateşi” adlı dizide Murat Başoğlu, Arzum Onan, İhsan Devrim, Ahmet Mümtaz Taylan, Sevda Ferdağ, Halit Ergenç, Yiğit Özşener, Okan Yalabık, Hülya Darcan ile beraber oynadı.
2004-2005 yılları arasında senaristi Nuran Devres olan “Melekler Adası” adlı dizide Hande Ataizi, Devrim Nas, Nurgül Yeşilçay, Cem Özer, Kenan Kalav, Neriman Uğur, Selçuk Uluergüven ile birlikte oynadı.
2011 yılında “Karakol – Herkes Adalet İster” dizisinde (Komiser Haluk) karakterini canlandırırken Hüseyin Parlakkılıç, Ertan Saban, Seda Akman, Müge Boz, Ekin Türkmen, Zeynep Eronat, Mahir İpek, Levent Özdilek, Mustafa Avkıran ile beraber rol aldı.
10 Ocak 1972 tarihinde İstanbul‘da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Annesi ve babası öğretmendir. Tayinler sebebi ile Çorlu, Ağrı ve Babaeski’de yaşadı. İlkokula Babaeski’de başladı. Daha sonra Bursa’ya taşındıklarında Bursa Devlet Tiyatrosu’nda gençlik koluna katıldı.
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde lisans eğitimini 1994 yılında bitirdikten sonra aynı yerde yüksek lisansını da yapmıştır. Daha konservatuvardayken harçlığını çıkarmak için TRT‘de bir müzik programı sunmaya başladı.
Konservatuvardan mezun olunca 1994 yılında Tiyatro Ti ve 2000 yılında da Tiyatro Pera‘nın kurucularındandır ve aynı zamanda bu tiyatrolarda çeşitli oyunlarda rol almıştır. Pera Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümünde eğitmenlik yaptı.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: admin
Etiketler
:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR yetiskin