Cristian Baroni Kimdir

Cristian Baroni Kimdir

Cristian Baroni Kimdir

Cristian Baroni Biyografisi

Formasını giydiği bütün takımlarda ağırbaşlı ve sertikten uzak futbolu ile dikkatleri üzerine çeken başarılı futbolcu, bütün profesyonel futbol kariyeri boyunca sadece bir kez kırmızı kart gördü.
2001-2002 yılları arasında B takımında top koşturmasının ardından 2003–2004 futbol sezonunun başlangıcında Paulista’nın A takımına alınan genç yetenek, takımıyla beraber sahaya çıktığı 42 lig maçında toplam 28 gol kaydetti. Ortasaha pozisyonunda oynamasına karşın neredeyse bir forvet oyuncusunun verimliliğinde oynadığı maçlar sayesinde kısa sürede kendisine büyük bir hayran kitlesi edindi.
Fenerbahçe forması altında Türkiye Süper Ligi’nde mücadele etmekte olan Brezilya’lı futbolcu. Brezilya Ligi’nin popüler takımlarından Corinthians ‘tan 5 milyon dolarlık bir antlaşma sonucunda ayrılarak Fenerbahçe’nin renklerine katılan Baroni’nin kariyerinde bir Brezilya Kupası bir de Rio De Janerio Şampiyonluğu bulunmaktadır.
2005 yılında Atletico PR takımına transfer olan genç futbolcu, bu takımkiye oranla daha defansif bir oyun tarzı kazandı. Takımıyla beraber sahaya çıktığı 57 lig maçında 18 gol kaydeden başarılı oyuncu, 2007 yılında Flamengo takımına kiralık olarak gönderildi. Bu takımdaki ilk yılını kiralık olarak dolduran ve de 27 lig maçında sahaya çıkan Baroni, 2008 yılında Flamengo ile yaptığı sözleşme sonucunda takımın renklerine bağlandı.
Cristian Baroni, 25 Haziran 1983 tarihinde, Belo Horizonte, Brezilya’da dünyaya geldi. Doğum adı Mark Junio Nascimento Oliveira Baroni olan futbolcu, Brezilya’nın en eski futbol takımlarından birisi olan Paulista Futbol Klubü’nün altyapı kadrosuna 2001 yılında kabul edildi.
2008–2009 futbol sezonunda bir kez daha takım değiştiren genç oyuncu, Flamengo’dan Corinthians’a transfer oldu.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
55 okuma
15 Ekim, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?