Tutuklum Sohbet yetiskin
SPONSOR yetiskin


Carrie Fisher Kimdir


Carrie Fisher Kimdir

Carrie Fisher Kimdir

Carrie Fisher’ın Star Wars’dan sonra oynadığı ses getiren başka bir yapım ise 1980 yılında Cazcı Kardeşler oldu. Bu filmde Dan Aykroyd ve John Belushi ile başrolü paylaştı.
Carrie Fisher, 16 Ağustos 1983 tarihinde Müzisyen Paul Simon ile evlendi. 1984 yılında boşandı.
1986 yılında yönetmenliğini Woody Allen‘in yaptığı “Hannah ve Kardeşleri” filminde Mia Farrow, Michael Caine, Woody Allen, Carrie Fisher, Max von Sydow, Julia Louis-Dreyfus, Dianne Wiest ile beraber oynadı.
1989 yılında “Meraklı Komşular / Burbs” filminde Tom Hanks ile beraber oynadı.
1990 yılında senaryosunu yazdığı “Yaşamın Kıyısından Kartpostallar / Postcards from the Edge” adlı filmde yönetmenliği Mike Nichols yaparken başrolerde Meryl Streep, Shirley MacLaine, Gene Hackman, Dennis Quaid ve Richard Dreyfuss oynadı.
Carrie Fisher, daha sonra 1991-1994 yılları arasında yetenek ajanı Bryan Lourd ile birlikte yaşadı. Billie Catherine Lourd (d. 17 Temmuz 1992) adında bir kızı vardır.
Ardından Carrie Fisher, 1977 yılında George Lucas‘ın klasikleşmiş efsane bilim-kurgu serisi star-wars’ın orijinal üçlemesi A New Hope, The Empire Strikes Back ve Return of the Jedi’da ve The Force Awakens’da Prenses Leia Organa ve General Leia Organa karakterini canlandırarak kariyerindeki en büyük rolünü üstlendi. Bu rol ile dünya çapında tanınan bir oyuncu oldu.
Carrie Fisher, 1977 yılında George Lucas‘ın bilim-kurgu filmi “star-wars / Yıldız Savaşları”nda Prenses Leia Organa karakterini canlandırırken, Mark Hamill, Harrison Ford ile birlikte oynadı. Daha sonra çekilen devam filmlerinde de oynadı.
21 Ekim 1956 tarihinde Beverly Hills, Kaliforniya, ABD‘de şarkıcı Eddie Fisher ve sinema oyuncusu Debbie Reynolds’un kızı olarak doğmuştur. Tam adı Carrie Frances Fisher’dır. Carrie Fisher 2 yaşında iken anne babası boşanmış. Beverly Hills Lisesinde okumuştur. Londra‘da Central School of Spench and Drama okulunda 18 ay tiyatro ve sinema eğitimi gördü.
1975 yılında Warren Beatty’nin başrolde oynadığı “Şampuan” adlı sinema filmi ile oyunculuğa başlamıştır.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: admin
Etiketler
:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR yetiskin