Tutuklum Sohbet yetiskin
SPONSOR yetiskin


Caroline Giraud Koç Kimdir


Caroline Giraud Koç Kimdir

Caroline Giraud Koç Kimdir

Caroline Giraud Koç Biyografisi

Bu sebeple aile büyüklerinin yönlendirmesiyle Boston’da işletme okudu.

Uzun süre veteriner olmak istedi. Daha sonra çok sık karar değiştirdi. Lise yıllarında bile ne istediğine tam olarak emin olamıyordu.

Caroline Koç çalışmayı çok seven biri. Yaratıcı ve üretken olmadığı dönemlerde kendini rahat ve mutlu hissetmiyor.

Çünkü işletme fakültesine gitmek, her alandan bir çok şey öğrenmek anlamına geliyordu. Üniversitede ne istediğine karar verirse, mastır seviyesinde uzmanlaşabilirdi.Okul bittikten sonra hayat ona bir sürpriz yapmıştı.

21 yaşında aşık oldu ve Mustafa Koç ile evlendi. Hemen çocukları olmadı. Kayınpederi Rahmi Koç, o ilgilensin diye hobisiyle ilgili bir iş kurdu. İngiliz tarzında kıyafetler satan erkek giyim mağazası Edwards’ın ilkini Hisar’da açtı. “Kızım Esra doğuncaya kadar mağazada çalıştım.

İlk çocuk mağazacılıktan daha çok vakit istediği için ayrıldım. Edwards markasından çok şey öğrendim. Öncelikle mağazacılığın ne anlama geldiğini ve nasıl yapılması gerektiğini kavradım. 4 yıl çok önemli bir tecrübeydi.

Ardından 1700’lerin sonunda pamuk, yün, iplik işine girdi.Giraud Ailesi, o kendini bildi bileli İzmir Yün Mensucat’ın sahibi. Modanın ne kadar büyük bir endüstri olduğunu daha küçük yaşta öğrendi.Hayvanları çok seven bir çocuktu.

Çocukları küçükken de boş durmadı. İkinci kızı Aylin’in doğduğu yıllarda, çocuklar için kapalı oyun alanları yaratan Play Barn projesini hayata geçirdi. Çocuklarla birlikte gidebileceği bir iş olduğu için mağazacılığa oranla daha rahattı.

1969’da İzmir’de doğdu. Büyükbabasının dedesi Fransa’dan İzmir’e yerleşmişti. Ailesi Fransa’da yaşadığı yıllarda, devlet memuru olarak çalışırken İzmir’e taşındıktan sonra kısa bir süre kuru meyve ticareti ile ilgilendi.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: admin
Etiketler
: , ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR yetiskin