Ayşenur Yazıcı Kimdir

Ayşenur Yazıcı Kimdir

Ayşenur Yazıcı Kimdir

Ayşenur Yazıcı Nereli Biyografisi

Ayşenur Yazıcı, ayrıca Ödül törenleri, resmi açılışlar, bayi geceleri ve uluslararası yarışmalarda sunucu olarak görev yapmaktadır. Çizgi film, belgesel ve reklam dublajları yapmaktadır.

Bu meslekte 50’den fazla ödülü var. Türk Dil Kurumu tarafından en büyük unvan olan “Türkçeyi en iyi kullanan spiker” ödülüne layık görüldü. Antoloji şiir yarışmasında ödül almıştır.

Aynı zamanda 2003 yılından 2007 yılına kadar OFD (Omurilik Felçlileri Derneği) dergisi “Kimlik”te köşe yazarlığı yaptı. 2005 yılında ATV reality show program sunuculuğu yaptı. 2005 yılından 2006 yılına kadar ise Vatan Gazetesinde köşe yazarlığı ve astroloji köşesi idare etti.

1990 yılında Printemps mağazalarının reklâm, animasyon ve halkla ilişiler müdürlüğü görevinde bulunduğu yıllarda geniş çerçeveli kozmetik promosyonlarının ilk uygulayıcısı ve tanıtıcısı oldu.

İlkokulu Ankara’da Teğmen Kalmaz İlkokulunda okumuştur. Ortaokulu Fransa Paris‘de C.E.S. Delory okulunda , Liseyi ise Ankara Tevfik Fikret Lisesinde bitirmişdir.Üniversiteyi de yine Fransa Paris’de Lyon Rhône Akademisi Kozmetoloji bölümüni 1980 yılında bitirerek “Kozmetolog- Vizajist” olarak mezun olmuştur. Kozmetoloji ve sahne sinema sanatları eğitimi aldı.

1998 yılından 2001 yılına kadar CnnTürk televizyonunda redaktör/ Ana haber Spikeri olarak çalıştı.1999 yılında Milliyet Gazetesi köşe yazarlığı, 2001 yılında Posta Gazetesi köşe yazarlığı yaptı. 2002-2005 arasında da Kanal D ana haber spikeri görevi aldı.

1982 ile 1990 yılları arasında İzmir TRT de sözleşmeli sunucu olarak çalışmaya başladı. TRT’deki işine devam ederken 1986 -1989 yılları arasında Christian Dior firmasının Türkiye temsilciliğinde 4 yıl teknik müdür ve eğitmen olarak görev aldı.
Tekin Acar Cosmetics Mağazaları için müşterilerine hediye edilmek üzere “Acil Cilt Bakım Rehberi” kitabını yazdı bir ayda 20.000 adet dağıtıldı.

13 Eylül 1958 tarihinde Erzurumlu subay bir baba ve Elazığlı öğretmen bir annenin ilk çocuğu olarak Elazığ’da doğmuştur. Annesi ilkokul öğretmeni Suna hanım, babası emekli tuğgeneral Nardeşinin adı Neşenur’dur.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
48 okuma
11 Kasım, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?