Alev Oraloğlu Kimdir

Alev Oraloğlu Kimdir

Alev Oraloğlu Kimdir

Alev Oraloğlu Nereli Biyografisi

2012 yılında Alev Oraloğlu, Bade İşçil ile beraber Becel reklamında oynamıştır.

2012 yılında “Krem” adlı dizide Larissa Gacamer, Duygu Yetiş, Kenan Ece ve Ebru Akel ile birlikte oynadı.

2013 yılında Tv Em ekranlarında oynayan “Hoştanlı Kalaylı Saray” adlı dizide Selahattin Taşdöğen, Gülçin Hatıhan, Ayşen Gruda ile beraber oynadı.

Alev Oraloğlu, 19 Temmuz 1993 yılında ikinci evliliğini seslendirme yönetmeni Mehmet Aydıner ile yaptı.

1963 yılında annesi ile beraber “Kötü Tohum” adlı sinema filminde Öztürk Serengil, Suna Pekuysal, Nedret Güvenç, Bedia Muvahhit ile beraber başrol olarak oynayarak sinemaya başladı. 1971 yılında “Bir Kadın Tuzağı”adlı sinema filminde Lale Oraloğlu, Fikret Hakan, Avni Dilligil, Orçun Sonat, Güzin Özipek ile beraber oynadı. 1972 yılında “Keloğlan’la Can Kız” filminde Rüştü Asyalı ile kamera karşısına geçti.

Eleanor Porter‘ın romanından uyarlanan Pollyanna adlı eserinde 1965 yılında Pollyanna rolünü oynadı.

Evlendiği bir dönem tiyatroya ara verdi, Amerika‘ya gidip yerleşti, orada fotoğrafçılık, çiçekçilik yaptı. Sonra geri döndü.

2006 – 2012 yılları arasında başrollerde, Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Berk Oktay, Gamze Özçelik, Filiz Taçbaş‘ın oynadığı “Arka Sokaklar” adlı dizide Gamze Özçelik‘in canlandırdığı Zeynep karakterinin annesi Emel karakterini canlandırmıştır.

21 Haziran 1954 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Gazeteci Ali Oraloğlu babası, oyuncu Lale Oraloğlu da annesidir. Çocuk yaşlarda annesiyle birlikte sinemaya başladı. Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu.

İstanbul Şehir Tiyatroları kadrosuna girerek tiyatroculuğa başladı. Tiyatrodan başka birçok sinema ve dizi filmlerde oynamıştır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
53 okuma
11 Kasım, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?